Dublin


Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Seçmen Listeleri Askı Dönemi 14 Mart - 27 Mart 2015 , 16.03.2015

Ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri seçmen listeleri  14 Mart 2015 tarihi itibariyle askıya çıkarılmış olup, askı süresi 27 Mart 2015 Cuma günü Türkiye Saati ile 17:00'da sona erecektir.

Vatandaşlarımız Yurtdışı Seçmen Kütüğü kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK)   www.ysk.gov.tr   web sitesi Yurtdışı Seçmen Sorgulama sayfasından kontrol edebilirler.

Seçmen niteliğine sahip ve yerleşim yeri yurt dışı olduğu halde, Yurt Dışı Seçmen Kütüğünde ismi bulunmayanlar ile kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri değişikliği yapmak isteyen seçmenler:

1) Askı Döneminde Yurt Dışında iseniz;

• Bağlı bulunduğunuz veya herhangi bir dış temsilciliğe başvurarak ADRES BEYAN FORMU (B) doldurmanız gerekmektedir.

• Temsilcilikler, sizin tarafınızdan doldurulup imzalanan Adres Beyan Formu (B)nu tarayarak Yurt Dışı İlçe Seçim Kuruluna gönderir.

2) Askı Döneminde Yurt İçinde iseniz;

 Yurt dışında ikamet ediyor ancak askı dönemi içerinde yurt içinde bulunuyorsanız;

• En yakın nüfus müdürlüğüne pasaportunuz ile birlikte müracaat ederek Adres Beyan Formu (B) doldurmanız ve adres tescil işlemini yaptırmanız gerekmektedir
 
• Nüfus müdürlüğünce tescil edilen adresinize ilişkin imzalı ve onaylı Adres Beyan Formu (B)nuzun bir örneği ve eklerini ya Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına doğrudan vermeniz ya da herhangi bir ilçe seçim kuruluna teslim etmeniz gerekmektedir.